'#Gold #Silver #Buff #Zibrit'

Tavuk çiftliği aç Yumurta ve etlik tavuk sat

SON YILLARIN EN ÇOK KAZANDIRAN İŞİ TAVUK ÇİFTLİĞİ KURMAK


Tavuk çiftliği kuran kazanıyor sloganı son dönemim en karlı işi 'Tavuk çiftliği' olduğunu anlatıyor. Tavuk çiftliği açıp yumurta ve etlik tavuk satmak için ufak tefek işlemler ardından hemen başlayabileceğiniz bir iştir. Etlik tavuklar ülke içi ve dışında yüksek satış oranına sahip beyaz et çeşiti olduğunu unutmamalıyız, Tavukların etlik olarak yetiştirilenleri bir çok ülkede kendine pazar bulmaktadır. Son dönemlerde uzun vadede kazançlı işler arasında adından sık sık söz ettiren ''Tavuk çiftliği işten anlamanız durumunda gelecek vaad eder''.


Emekçi ve çalışmayı seven kişi için Tavuk çiftliği işi tavsiye edilebilinir. İşin zor yanı kimi zaman ekip kimi zaman ise tek başına çalışma gerektiren bir iştir yani oturarak para kazanma işi değildir sürekli çalışma gerektiren ve kontrol edilmesi gereken fakat emeklerinizin karşılığını alabileceğiniz en karlı iştir.

[ Tavuk çiftliği kurmak isteyen kişiler için bir kaç detaylı puf bilgi ]


  • Tavuk çiftliği kurmadan önce iş türünüz belilenmeli Etlik üretim yada Yumurta üretimi 
  • Belirlenen iş için alan seçimi, açık alan - kapalı alan 
  • Üretim makineleri kombinasyon yapabilir seçimleri yapılmalı 
  • Belirli oranlarda yem üretiminizi kendinizin karşılamanız 
  • Satış pazarlama için internet dilini biliyor olmanız 
Bu bilgiler sayesinde bir başlangıç yapabilirsiniz hatta işinizi tanıtımını yapar kendinizi piyasanıza tanıtabilirsiniz. Fakat bilgiler içinde öyle bir sır var ki, bu sır sizi zirveye taşır şimdiden içinizden nasıl yani der olduğunuzu duyar gibiyim. Aslında çok basit olan bir bakış açısı, doğuştan bu işi bilmek gibi bir his oluşturur. Bu sırrı paylaşıyorum Tavukçuluk işini anlamak için belirli basamakları çıkmak gerekir sonuçta bir canlı üzerinden yapılan ticarettir, Tavuk çiftliği açacak kişinin evinin bahçesinde küçük bir işletme yani hobi amaçlı bir üretim planlaması yapması işte olayın rengini anlamak için sağlam bir adım atabilmek adına yapılacak en iyi başlangıçtır. Tıpkı çiftlikte olacak olayları bu hobinin içinde bulacaksınız bu nedenle işe yabancı kalmayıp müdahalede geç kalmayacaksınız. Hobi kümesi başlangıç için yapı malzemesi bu eşittir Ticari çiftliğin kümesidir bunun yapı taşları hobiye göre büyüktür hobi ile yaptığınız kümeste puf noktaları yakalar ticari kümeste uygulamasını yaparsınız şimdi diyeceksiniz ki ne olabilir ki bu olaylar mesela tavukların daha etkin yumurta vermesi için nasıl bir yol izlenir hobici arkadaşların ilk ilkesi tavukları strese sokmamak ve iyi bir beslenme sürecini sağlamaktır, Tavuk strese girmemesi için temiz bir kümes iyi beslenme ve yumurtasını rahatça yapabilir olduğu yer şartı aranır işte ticari tavuk kümesi için bu uygulamaları yaparsanız yumurta veriminiz de artışı göreceksiniz. kısacası işi bilmekte fayda var. Olaya bu şekilde yaklaşamıyorsanız tavuk çiftliklerini ziyaret edebilir bilgileri kendinize not edebilirsiniz bu sayede ilk izlenilen yol kadar verimli olmasa da yinede size cesaret verecek ve müdahale edebilecek imkanlar sağlayacaktır.  

Tavuk Çiftliği kurmak için maliyet - Tavuk çiftliği Kurma maliyeti nedir 2018 

Tavuk çiftlikleri için kullanılacak malzemelere göre fiyatlandırılmaktadır özellikle dolar ile endeks alır inşaat sürecinden makine ve hayvana kadar  değişkenlik gösterebilir değişmeyen sabit tek fiyat ise işçi fiyatlarıdır tabii bu kurmak istediğiniz ve bakmak istediğiniz tavuk sayısına bağlı olduğunu unutmayın. Tavuk çiftliği kurmak için maliyet hesaplaması ilk önce satın alınacak yada kiralanacak arsa bedeliyle başlar buda il bazında değişiklik gösterir ikinci sırada tavuklar gelir 20 bin adet tavuk gibi bir başlangıç ticari üretimde yer alırsınız bu nedenle bir tavuk fiyatı toptan olarak 25 - 30 türk lirası arasında değişmektedir bu rakamı istediğiniz tavuk adediyle çarparsanız bir başlangıç elde edersiniz. Gün geçtikçe gelişen sistemler prefabrik veya çadır sistemlerinin de gelişmesini sağlamış bir çok çiftlik özellikle maliyet hesaplaması açısından  bu yola geçiş sağlamıştır. 2018 yılı itibariyle tavuk çiftliği kurma maliyeti her an değiştiği için sabit fiyat dengesi bulunmamaktadır bu nedenle cesaretli arkadaşlarımızın devir edilen çiftlikleri de kontrol etmesinde fayda olduğunuz Zibrit.Com ekibi olarak düşünüyoruz.

Tavuk Çiftliği Kazanç getirisi Mali hesaplama 

Yapılan işin adına bakılır yumurta veya et kur üzerinden hesaplanır. Kümes+Tavuk+Yem+Giderler=0.X/(Yumurta&Et) =0.xTLXYumurtaSayısı?Etliksayısı
Bu hesaplama bakımına göre giderler düşülür maliyet eklenir 1 yumurta fiyatı belirlenir veya bir et tavuk fiyatı belirlenir bu sayede mali düzeyde bir hesap erişimi sağlanmış olur.

Bu makale yeni bilgiler eklendikçe değiştirilmektedir. Güncelleme 23.06.2018

+ yorum + 2 yorum

24 Haziran 2018 01:56

Aklıma, yazlığımızdaki 10 tavuğumuzu(annemin asprin ve türlü ev yemekleriyle büyüttüğü çocukları) 2000 katına çıkarma düşüncesi geldi de...Çok ürkütücü:D Fakat belirtmeliyim ki, gelecek adına şimdiden aklımın bir kenarına yazdım:)

25 Haziran 2018 00:50

İşte bu şekilde beslenilen tavukların bilgisi lazım aslında, bu şekilde besleme yapan kişilerin bilgileriyle yapılacak olan işin sıkıntılarıyla başa çıkmak bu bilgiler şart vurgulamak istediğimiz de tam olarak bu

Yorum Gönder

Bu konuya yorum yaparak görüş öneri ve desteklerinizi ekleyebilirsiniz. Bizim için yorumlarınız önemli. Www.Zibrit.Com Ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder.

 
Support : Zibrit Tavugu | LİNK | Proudly powered by Blogger