'#Gold #Silver #Buff #Zibrit'

Otomatik Tavuk Sulukları Kullanma bilgisi

28 Ağustos 2019 Çarşamba1yorum

Bu yazıda 'Otomatik Tavuk Sulukları Kullanmak için Nedenler' hakkında bilgilendirici yazı paylaşacağız. Tavukların su ihtiyacını karşılamak için kullanılan sulukları değerlendirmek ve faydalı yönlerini paylaşmak için Kanatlı dünyasında Otomatik suluğun yerini araştırdık.

Otomatik Suluk bilgisi

Otomatik suluk sistemleri tavukçuluk yapan çiftçiler için kolaylık sağlayan sistemdir. Suluk çeşitleri özellikle Endüstriyel tavuk işletmeleri için kolaylık sağlamıştır. Tavuk çiftliklerinde tavukların genel ihtiyacı su karşılanmak için ilk başlarda kap sistemiyle verilmesi bir çok eksi yönleri olmuş bir çok buluşçu bu ihtiyacı karşılamak için yenilikler aramıştır. Endüstriyel tavukçuluğun gelişmesiyle bu ihtiyacı fark eden buluşçular bu ihtiyacı kısa sürede bulmuşlar ve bugün bir çok yeni 'otomatik suluk' çeşitleriyle karşımıza çıkmaktadır.

Otomatik Suluk sistemi nasıl işler 


Otomatik suluk sistemleri nasıl işlediğini şöyle anlatalım, ilk önce bir su deposunun bulunması gereklidir bu tavukların kullandığı su tüketimine göre değişen bir depodur ve bu depoya bağlı bir akar sistem oluşturulur bu sayede su depoya doldurulur depoya bağlı kanallar sistemiyle tavukların su içmesini sağlanılan alanlara sevk edilir.

Otomatik Suluk Resmi 


üstteki resim sevk kanalının gösterimidir. Bu aparat depoya bağlanır bu sayede tavukların su içim alanında bir çok tavuğun aynı anda su içmesini de sağlar. bu sistemde tavuk suluktan su içtikçe yerine damla şeklinde su ilave edilir her seferinde su yerine dolar bu işlem otomatik işlediğinden otomatik suluk adını almıştır. 


Otomatik Suluk üreten markalar 


Nipel Otomatik Sulukları - Aytav Otomatik Suluklar - Fth Kuluçka Otomatik Sulukları - Yopigo Suluk Çeşitleri - Wixpet Sulama Sulukları - Hiday Sulukları - Boranın Çiftliği Suluk üretimi - Çilek Sulukları - ER-CK sulukları 

Yukarıda isimleri yazılı markalar otomatik suluk sistemlerini sanal pazarlar üzerinden kullanıcılara ulaşturmaktadır. Arama motorları veya sanal pazarlar yani sahibinden veya hepsiburada gibi satış alanlarında bayilerin satıcılarına ulaşabilirsiniz. 


Otomatik Suluk Modelleri 


Suluk modelleri bir kaç çeşit olarak üretimi yapan firmalar çiftliklerin ihtiyaçlarına göre üretim sağlamayı amaçlamışlardır. 

Üstten dolumlu sabit bölgede duran ayaklı otomatik suluklar 

üstten dolumlu suluk
üstten dolumlu sabit otomatik suluk modeli 1 Manuel

üstten dolumlu suluk modeli

Üstten dolumlu suluk modeli otomatik modeli 2

Genellikle kullanılan 3 çeşit otomatik suluk sistemi vardır. 

Otomatik suluk sistemlerinde genellikle karşılaşılan sorun su hazenesinden suluklara giden boruların tıkanmasıyla oluşmaktadır. Uzun sıralı sistemlerde damla sistemi olduğundan su içildikçe yerine yeni bir damla su akmaktadır bu damla su sisteminin bozulması ile karşılaşılan sorunlar oluşmaktadır. 


SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM :

+ yorum + 1 yorum

Adsız
28 Ağustos 2019 19:25

Otomatik suluk kurdurmak istiyorum kümesime bahsettiğiniz yerlerde hep sipariş vermek var gelip kuran varmı kümese otomatik suluk sistemi ?

Yorum Gönder

Bu konuya yorum yaparak görüş öneri ve desteklerinizi ekleyebilirsiniz. Bizim için yorumlarınız önemli. Www.Zibrit.Com Ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder.

 
Support : Zibrit Tavugu | LİNK | Proudly powered by Blogger