'#Gold #Silver #Buff #Zibrit'

Zibrit Tavuğu Yumurta Verimi

6 Haziran 2019 Perşembe5yorum

Zibrit Tavuğu ufak ve narin bir tavuktur,  verimli yumurta yapması belirli dönemlerde olur. Zibrit tavuklarından verimli yumurta almak için yumurta sezonunu iyi değerlendirmek gerekir. 

Zibrit tavukları üretmek istiyorsanız bu cins hakkında detaylı bilgiye sahip olmakta fayda var. Bir çok sitede Zibritler hakkında yazılar bulabilirsiniz fakat hepsi aynı içeriğin farklı versiyonları olarak yayınlanmıştır. Size Zibrit hakkında gerçekçi bilgi içeren yazılar ancak Zibrit.com üzerinde bulabilirsiniz çünkü diğer siteler sadece yazı içerikleri amacıyla konular açılmıştır fakat Zibrit.com bu tavukları besleyen ve dilinden anlayan kişi tarafından yönetilmektedir. Diğer sitelerde yumurta verimini öğrenmek istediğinizde Zibrit tavuğunun genel özelliklerine rastlarsınız fakat yumurta ile ilgili bilgi yıllık yumurta sayısından başka yazı bulamazsınız. 

Zibrit Tavuğu yumurta verimi hakkında gerçekçi bilgiye sahip olmak istiyorsanız Zibrit.com'u takip edin. 

( Zibrit tavuğu yumurta verimi nasıl artar, yumurta kaç tane yapar Zibrit nasıl yumurtası çok olur gibi sorulara cevap için )Zibrit Tavuğu yumurta verimi sezonu 

Zibrit tavukları kuş damarlı tavuklardır, bu yüzden belirli dönemlerde yumurta verirler. Yumurtayı en çok alacağınız zaman ilkbaharın bitişi yaza giriş dönemidir, bu dönemde Zibrit tavukları ne kadar iyi bakılırsa yumurta verimi o kadar artacaktır. 

Yumurta verimi nasıl artar ? 

Zibrit tavukları yumurta verimi arttırmak için ona iyi bir kümes yapmak gerekir, sakin kalması huzursuz olmaması ve strese girmemesi gerekir. Yemleme şekilleri yem çeşitliliği gerektirir bu yumurta verimini arttıran en büyük etkendir. Normal şartlarda haftada 2 veya 4 yumurta arası alınır en fazla alınacak sayı 5 dir. En iyi bakıldığı zamanlarda 4 ve 5 sayısı görülür. 
SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM :

+ yorum + 5 yorum

13 Haziran 2019 22:02

Zibrit sitesinde yumurta ve tavuklar konusunda cok güzel bilgiler mevcut tesekkür ler

Zibrit fan Clup
16 Haziran 2019 18:35

Zibrit tavukları hakkında ki gerçekçi bilgileri Kanatlı seven dostlarla paylaştığınız için teşekkürler

17 Temmuz 2019 01:23

Zibrit tavukları fan clup ile bir çok Zibrit cinsi tavuk besleyen arkadaşlarla bir aradayız burada ki bilgiler Zibrit cinsi için tamamen gerçekçi bir açıklamadır.

31 Ağustos 2019 12:38

Yumurta işi yapanların özellikle kullanması gereken bir tavuk türü zibrit tavuk anladığım kadarıyla teşekkürler.

12 Eylül 2019 14:00

güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş zibrit tavuğu yeni duydum

Yorum Gönder

Bu konuya yorum yaparak görüş öneri ve desteklerinizi ekleyebilirsiniz. Bizim için yorumlarınız önemli. Www.Zibrit.Com Ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder.

 
Support : Zibrit Tavugu | LİNK | Proudly powered by Blogger