'#Gold #Silver #Buff #Zibrit'

Zibrit Horoz ve Tavukları eğitimi

21 Aralık 2018 Cuma0 yorum

Merhaba Kanatlı dünyasının #Zibrit hayranları; bu yazımızda Zibrit eğitimi hakkında bilgi vereceğiz. Zibritler eğzotik ve benzersiz canlılardır bu tavuklar özellikle eğitim konusunda çok bilgililer. Bu ırkın genetik özelliklerinden birisi lider vasıflı olmasıdır, Zibrit liderlik vasıflı bir canlı olduğundan bulunduğu toplulukta öne çıkan işler yapabilir bu sayede saygınlık kazanır.

Süs Tavuğu Zibrit Davranışları - Eğitim

Zibrit eğitimi için ilk önce canlımızı tanımalıyız buna göre eğitim sürecinde derslerini belirlemeliyiz. Kümesiniz etrafında Horozunuzun ne durumda olduğunu bilmekte fayda var. Salma olarak mı besliyorsunuz veya Kafes sistemiyle mi Zibrit besliyorsunuz bununla ilgili kararlar alarak yola çıkabiliriz.
Kafeste beslenen #Zibrit

Salma beslenen #Zibrit 

ilk uyğulayacağımız sahip tanıması - Eğitim

Kafes ve salma ortamında 1 ay süre geçirmiş, ortamı benimsemiş Zibritler üzerinde sahip tanıması sahip edinmesi ile ilgili eğitim yapacağız.

ilk olarak kafeste beslenen Zibritler için sahip tanıma

Zibritleriniz kafeste geçirdiği zaman dilimleri arasında onları yemleme zamanınız vardır bu zamanda kümesin etrafında olur onlarla ilgileniriz işte bu anlar en kolay sahip tanıtma sürecimizdir. Kafeste ki Zibritlerimize sahip tanıtmak için yemleme zamanı kendimizi onlara bire bir göstermeliyiz ve o anda ufak yemler vererek onların güvenini kazanmalıyız. Güven kazanırken bir de sesimizle onlara seslenerek bizi sesimizden de tanımasını sağlarsak çok yönlü sahip benimseme olayını gerçekleştiririz. Bunun yanında şekilli ıslık sesleriyle Zibritiniz sizi tanıyabilir. İşte bu süreçleri Zibrit kafeslerimizin yanında gerçekleştirirsek kendimizi Zibritimizi komutaedebilir söz konumuna getirebiliriz.

Salma beslenen Zibritler için sahip tanıma 

Salma olarak bahçemizde gezinen Zibritlerimiz varsa kendimizi Zibritimize tanıtmak istiyorsak ilk olarak bahçemize saldığımız hayvanlarımızın yanında bir süre birlikte durmalıyız bu durum onlarla dost olduğunuzu gösterecektir. Zibritler beslenme zamanı en çok sahip tanıma zamanı olduğunu biliyoruz işte bu zamanda Salma beslenen Zibritlerimiz içinde sahip tanıma vaktine alacağız. Salarak gezmesine izin verdiğimiz Zibritleri belirli noktalarda yemleyerek güvenlerini kazanabiliriz daha sonrasında farklı bölgelere ıslık ve isimler yoluyla seslenerek çağırarak yem verirsek daha kolay bir şekilde sahip kazanmış olurlar.

Bu yazıda Zibrit Horoz ve Tavukların eğitim bilgisi yazılmıştır.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM :

Yorum Gönder

Bu konuya yorum yaparak görüş öneri ve desteklerinizi ekleyebilirsiniz. Bizim için yorumlarınız önemli. Www.Zibrit.Com Ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder.

 
Support : Zibrit Tavugu | LİNK | Proudly powered by Blogger