'#Gold #Silver #Buff #Zibrit'

Fizan Tavuk ve Horoz Cinsi özellikleri

23 Aralık 2018 Pazar1yorum

Süs Tavuk ırkları arasında 'Fizan Tavuğu' cinsleri özelliklerini hayranları olarak paylaşıyoruz. Fizan cinsi Sülüngiller familyasında evcilleştirilebilir cinstir. Polonya menşeili Fizan tavuğu bir kaç çeşit olarak dikkat çeker, İlgi çeken Fizan tavukları arasında Gümüş Fizan en dikkat çekicilerindendir, Altın Fizan sarı renkli pullar üzerinde yine ilgi çeken renkler olmuştur bir çok tavuk cinsi arasında Altın ve Gümüş renkler favori renklerdir.#Fizan cinsi listesi 

Portakal Fizan - Pado Fizan - Gümüş Fizan - Altın Fizan - Splash Fizan - Kıvırcık Fizan - Dark Fizan - Beyaz Fizan - Red fizan - Patrige Fizan - Buff Fizan - #Blue Fizan

Fizanlar dikkat çekici tüy yerleri başlarıdır başında harika bir şekilde top şeklinde oluşan tepesi vardır. Tüy yapısının tane tane olmasından başında ki tepe Fizana belirgin bir özellik katmıştır. V tipi ibikleriyle diğer tavuklardan ayrılır, ayak rengi gri renklidir ve ince yapıya sahiptir. Kuyruk yapısı yelpaze şeklindedir horozların kuyruk üstünde hilal şeklinde tek kuyruğu ayırt edicidir. Fizanlarda tepe yapısı harici buyuk ve alt sakalda mevcuttur yani Fizan horozları ve tavukları saçlı sakallı buyıklıdır diyebiliriz. Fizan tavukları şov amaçlı beslenen görsel hayvanda olabilir süs tavukları arasında en çok yumurta yapanların başında gelir.Bu makalede Fizan tavukları sahiplendirme Fizan horoz satışı Fizan yumurtaları sahiplendirme satış ve alış için kolaylaştırıcı ve tavsiye vardır.

Bu Alana Sponsor olabilirsiniz. ( İrtibat )

Fizan cinsi tavukve horoz  fotoğrafları#Portakal Fizan Tavuk ve Horoz

#Gümüş Fizan Tavuk 

#Pado Fizan Tavuk ve Horoz 

#Blue Fizan ve #Gümüş Fizan Tavuklar 

#Gold Fizan Tavuğu

#Gümüş Silver Fizan Tavuk ve Horoz resimleri 

Best Of #Fizan Tavuğu 

#Fizan tavuğu ailesi 

#Tepesi çok Fizan 

#Karyağdı Fizan tavuğu

#Splash Fizan Tavuk ve horozu

#Kıvırcık Fizan #Altın tavuk #Gümüş Tavuk

#Gold Fizan - #Altın Fizan tavuk

#Portakal Fizan ailesi 

#Fizan pado ailesi resimleri 

 #Pado Fizan çifti 


Eğer ki sizde Fizan besliyorsanız ve Fizan yumurtası - Fizan Civciv - Fizan anaç tavuk ve horozu sahiplendiriyorsanız bu alana Sponsor olabilirsiniz.

Bu Alana Sponsor olabilirsiniz. ( İrtibat )SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM :

+ yorum + 1 yorum

23 Aralık 2018 01:01

Fizan (Pado-Polish-Poland) süs tavuklarının oldukça enteresan ve güzel bir yapısı vardır. Büyük şapka gibi tepeleriyle ünlüdürler.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde yetiştirilen bu tavukların iki ayrı büyüklükte cinsi vardır iri olanların sakal dediğimiz gaga altındaki tüyleri vardır ve tepe ile güzel bir görüntü oluşturur. Pado'lar ilk olarak 1475 'te kuzey Hollanda'da Kennerland' ta yetiştirilmişlerdir. Amerikan standartları tarafından 1784'te ayrı bir cins olarak kabul edilmiştir. Minyatür cinslerde ise genellikle sakal bulunmaz.

Yorum Gönder

Bu konuya yorum yaparak görüş öneri ve desteklerinizi ekleyebilirsiniz. Bizim için yorumlarınız önemli. Www.Zibrit.Com Ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder.

 
Support : Zibrit Tavugu | LİNK | Proudly powered by Blogger