'#Gold #Silver #Buff #Zibrit'

Brahma Horoz ve Tavuk Özellikleri

24 Aralık 2018 Pazartesi4yorum

Süs tavuğu Brahma Horoz ve Tavuk özellikleri 

Brahma süs tavuğu iri yapılı büyük cüsseli fantastik Asya tavuklarından. Çin bölgesinden ihraç edilen Brahma tavukları Amerika tavuk geliştirme kulüplerince standart modeline uygun hale getirildi. Brahma tavuk cinsi Amerika ülkesinde başlıca etlik tavuk çeşitlerinden olmuştur bugün Brahma tavukları bahçelerde görsel içerikli harika kuşlar olarak görünüyorlar. Brahma tavukları harika boyun yapısı ve bezelye tarzı ibiklerini olması için Çin üzerinde ki Chittagong tavuk ırkının melezlenmesi sonucu oluşmuştur.

Brahma tavukları tarihçesi

Yıl 1852 tarihinde Brahmalar İngiltere ye yolculuk yaptı George Burnham, Kraliçe Victoria'ya hediye olarak 9 Gri Shanghaes'ı gönderdiğinde. Bu stoktan İngiliz yetiştiriciler Dark Brahma çeşidini geliştirdiler.
Standartlara giriş tarihi : Amerikan Tavukçuluk Derneği Mükemmeliyet Standardı, 1874'teki ilk baskıda Açık ve Koyu Brahma ve daha sonra da Buff varyantı eklendi.

Brahma tavuğu özellikleri 

Brahma tavukları çift amaç taşıyan tavuk cinsidir bu tavuklarla etlik ve görsel şov amaçlı yetiştirilir. Çok çekici büyük kuşlardır. Yürüyüşleri haysiyet dolu kafa yapısı dik ve tek tüyüyle harika top kuyruklarıyla ilgi odağıdır. Horozlar tavuklara göre ayakta durduklarında neredeyse bir v şeklini alırlar. Bacaklarında sert büyük uzun tüyler vardır harika paçalı tavuk türüdür.
Kuru ve temiz kümes gereklidir çünkü tüyleri çabuk kirlenebilir özel bir folluk gerekir.

Light Brahma - Dark Brahma - Silver Brahma - Gold brahma - Splash brahma 


#Brahma Horoz ve Tavuk Resimleri

Davranış ve Mizaç

Brahma ırkı iri yapılı büyük cüsseli harika kuşlardır iri yapılı cüsselerine rağmen çok uysal kuşlardır. Brahma ırkı çabuk eğitilebilir anlayışlı cinslerdir. Küçük gruplar halinde yaşamayı sever, ekip liderliği ve koruyuculuğu vardır yani iyi bir aile bakıcısıdır. Brahma kuşları iri oldukları gibi yavaş haraket etmeyi severler. Uçmayı bilmiyorlar.Brahma tavukları ve horozları genellikle 6 veya 7 aylıkken erişkin boyutlara ulaşırlar. Kümesiniz de başka cinsler de varsa onları karşı teloranslı davranacaktır arkadaş canlısı bir ırktır. Bu horozlar ve tavuklar daha az ses çıkarırlar. 
SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM :

+ yorum + 4 yorum

24 Aralık 2018 23:55

Aboooww , hocam çok güzel olmuş böyle bu tipte bir bloğu daha önce hiç görmemiştim başarılar..

25 Aralık 2018 00:09

Teşekkür ederiz efem. Kanatlı dünyasına özgü bir blog..

17 Mart 2019 13:25

tavuk çiftliğinde yaptığımız fotoğraf ve video çekiminin sonunda çiftlik sahibi bir çift yavru hediye edeceğini söyledi ama dediğiniz gibi epey büyük hayvanlar tek bir çift için gerekli alan nedir tam olarak?

11 Nisan 2019 00:48

Brahma cinsi tavuk ve horozlar uysal hayvanlardır, Bu türü beslemeye başladığınızda anlayacaksınız ki haddinden fazla uysal canlılar olduğunu. Bahsettiğim gibi hırçın olmadıkları için kafes biçiminde dahil beslenebilirler. Olayın özü sizin beslemek için gerekli yeriniz var mı yani kısaca işin özüne gelirsek bu canlıları alıp beslemek için apartmanda oturmamak gerekli bahçede görmek gerekir, Balkonda beslenmez mi tabi beslenir lakin doğa toprak şart derim. Bahçenizin kapalı olmasına dikkat edin çünkü ağır başlı bir canlı olduğu için saldırı anında hızlı hareket edemez örneğin bir köpek saldırırsa kendini kurtaramaz yardımınıza ihtiyaç duyar. İsterim ki bu canlının ferah bir yerde beslenmesi gereklidir imkanınız varsa bunu sağlayın. Bu sayede sizde el becerinizi ne derece kullandığınızı kanıtlamış olursunuz.

Yorum Gönder

Bu konuya yorum yaparak görüş öneri ve desteklerinizi ekleyebilirsiniz. Bizim için yorumlarınız önemli. Www.Zibrit.Com Ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder.

 
Support : Zibrit Tavugu | LİNK | Proudly powered by Blogger