'#Gold #Silver #Buff #Zibrit'

Zibrit Tavuğu Besle Para Kazan

25 Temmuz 2018 Çarşamba1yorum

Merhaba Zibrit.Com takipçileri bu yazımızla keyifle beslenen tavuk cinsimiz 'Zibrit Tavuğu' besleyerek para kazanmanın yollarını anlatacağız. Bu sistem sanal değil tamamen gerçek... Tek yapmanız gereken istemek. Hobi olarak hem tavuğu besleyin hemde para kazanın ne dersiniz ? evet der diye duyuyorum, şimdi beni iyi dinleyin.

Zibrit tavuğu popüler bir cins 

Daha önce ki yazılarımız da da anlattık Zibrit tavuğunun özelliklerini şimdilik kısa bir şekilde tekrar bu nadir bulunan cinsi anlatacağız. Bir karış boyuyla bütün ilgiliyi çeken, renk desenleriyle gözleri kamaştıran, küçücük beyaz yumurtası heyecanınıza heyecan katan nadide bir tavuktur Zibrit. Toplu olarak gezinip Zibrit horozu eşliğinde yemlenir, güneşlenir ve bir çok oyun yaparlar. Bu tarzıyla bahçelerin harika değerleridir. 

Zibrit ile ilgili uzun anlatım için => (Bknz: Muhteşem Zibrit Tavuğu  ) 
Zibrit Tavuğu genel bilgi => (Bknz: Zibrit )


İlk olarak Kümes olacak 

Tavuk beslemek için gerekli ana şartlarımızı uygun hale getirmeliyiz. Ufak bir bahçenizin olması sizin için büyük avantajdır. İlk anlatım bahçeli bir eve sahip olduğunuzu düşünüyoruz isterseniz hazır kümes alacağız isterseniz kendimiz kümes yapacağız. 
Hazır kümes modelleri 
Hazır kümes özenle yapılmış desen ve görsel olarak bahçenizde harika duracak ve elden satış yaptığınızda ziyarete gelen müşterilerinize gururla gösterebileceksiniz üstelik hazır kümeslerin bir çoğunda her şey düşünülmüştür tavukların tünemesi için tünekler, yumurtlaması için folluklar gezinmesi için ön alan gibi tavukların rahat etmesi için her türlü bakım eksiksizdir. Bu sayede tavuklarınız huzurlu stresten uzak temiz olacaktır bunun yanında civcivleri büyütmek için anakucağı sistemleri vardır yani civciv büyütme kafesleri bunlarda hazır olarak alınırsa rahatlık olur ve civciv gömmeden huzurla büyütürsünüz, bu hazır civciv büyütme kafeslerinde suluk, yemlik, ışık ve ısıtıcıları vardır ayarlamanız yemini suyunu koymanız yeterli olacaktır bir iki ay kadar bu kafeslerde büyütmeniz fire vermeden emeklerinizin karşılığını almanız demektir.

Zibrit Tavuğu temin etmek İkinci konumuz ise Zibrit tavuğu olması gerekiyor, besleyecek olduğumuz cins Zibrit. Sosyal medya üzerinde ve bir kaç web sitesinde satışı yapılan Zibritler kümeste yerini alması için bizde satın alacağız. Çevremizde tavuk besleyen kişileri bulup biraz sohbet edip ön bilgi almanızı tavsiye ederiz bu sayede tavukçuluk ile ilgili bilgilere daha çabuk ulaşabiliriz. Çevremizde ulaşabileceğimiz süs tavukları besleyen kişi varsa öncelik olarak çevremizi kullanacağız eğer yok ise sosyal medya ve sitelerden ulaşım yapmaya çalışacağız bu şekilde yola çıkarsak diyelim ki 'İstanbul' bölgesindeyiz bu bölge de arama yapacağız ki tavukları görerek almaya çalışacağız orjinal cinsi bulalım. Genellikle Facebook.com üzerinde ki gruplarda bulunan satışlarda alım gerçekleştireceksek tavuk satan kişilerin dernek üyelikleri olup olmadığını öğrenin bütün şehirlerde bir kaç dernek bulmanız mümkün nedeni ise dolandırıcılık olayları ile karşılaşıp hevesimiz kırılmamasıdır. Bir de dernekleri bulmak da başka bir çözümdür genellikle dernekler gelir için mezat denilen satış geceleri düzenlerler işte bu fırsatlarla Zibrit tavuğu temin edebiliriz. Biraz zaman alacak işlem tavuk satın almak olacaktır işe ilk başlayanlar için üstelik yanılabiliriz farklı cinsler gelebilir bu yüzden bu sistemle ilerlemekte fayda vardır. Bu işlemler için acele etmeyin gruplara ve sayfalara üye olun bilgi almak istediğinizi belirten konular açın hobi olarak besleyenler kesinlikle yardımcı olacaktır. Eğer tavukları temin edersek işimiz kolaylaştı.

Kaç Zibrit  tavuk Kaç Zibrit  horoz alacağız : 5 Zibrit Tavuğu - 2 Zibrit Horozu alımı yapacağız. Bu sayı küçük bir filodur bu sayılarla yumurta döllenme oranını yüksek tutarız. 


Sıra Zibrit Tavuğu üretmekte 

Zibrit tavuğu temin ettiğimiz kümese koyduğumuzu düşünüyoruz. İlk sezon yani yıl besliyoruz yumurta döneminde yumurtalarımızı biriktirip kuluçka için hazırlıyoruz. Yumurtalarımızı serin ve kuru yerde en fazla 15 gün bekletiyoruz bu süre de biriken yumurtalarımızı isterseniz kendimizin alacağı 'Kuluçka makinesi' yada petshoplarda makinesi olan herhangi bir yerde yumurta çıkımı sağlıyoruz fakat iş için kendimizin olmasında fayda var isterseniz kendimiz yapabiliriz yada satın alabiliriz El yapımız kuluçka makinesi yapmak için diğer konuda bahsettik (bknz: El yapımı kuluçka makinesi )  okuduktan sonra bilgi sahibi olabilirsiniz yada hazır sistemlerle devam edebiliriz bunun için Yerli malı kuluçka makinesi tavsiye ediyorum bknz: Yerli Kuluçka Makinesi  üretim hızınıza göre bir makine seçip üretimi sağlayacağız. Yıllık belirli oranda yumurta veren Zibritler 80 ile 120 arasıdır bu nedenle ilk yıl besliyoruz aldığımız bütün yumurtaları makinemizde çıkım yapıyor ve yumurtlar hale gelene kadar besliyoruz ki ilk öncelik filomuzu büyütüyoruz ilk başta 5+2 olarak açıktığımız yolda 20 yada 30 tavuk 5 yada 10 horoz yapacağız. Bu ilk yavrularımızı büyüttüğümüz vakit yumurta aldığımız da yüklü bir üretim olacaktır diğer kuluçka makinesine giren yumurtalar çıktıktan sonra yani ikinci veya üçüncü büyütmelerde artık satışa hazırız. Hem kendi ilk satın aldıklarımız ve altından gelen ikinci gurup anaçlarımız ve civcivlerimiz oldu. Bu süreci bundan sonra tekrarladığımız an ilk satın aldığımız grupları satışa çıkarıp yanında civcivde vereceğiz her zaman ilk gurubun yerini dolduracak alttan gelme ikinci ve üçüncü gurupların olması satışın devamlılığı için gereklidir bu yol izlenmini kaçırmadan devam edilmeli eğer kaçarsa herhangi çok satış veya hastalık gibi durumlarda durma noktasına geliriz öyle olursa belirli dönem yumurta veren ırklar için zorlu üretim süreci başlar ve rekabet ortamında geri kalabilirsiniz Slogan hep Zibrit tavuğu bulunur imajınızın olmasıdır. İşte asıl konu devamlı aynı kandan yavru almamaktır. Bu süreçte bir çok Zibrit üreten, besleyen kişilerle tanışacaksınız bu kişilerle onlarında ihtiyacı bu şekilde ilerler araya bir kaç tane değişik kümesten gelme taze kan girmesi kardeşlik bağlarını kesmektir bu sayede harika renkler sağlam cinsler oluşacaktır bu işlem sakat doğma riskini azaltır.


Bknz: Zibrit Tavuğu fiyatları 
Bknz: Zibrit Tavuğu Yumurta Fiyatı 


Zibrit tavuğu ve yumurtası satarak para kazanma şansı %80 dir. 

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM :

+ yorum + 1 yorum

onur
4 Ekim 2018 21:05

merhaba elimde 8 adet zibrit var.4 horoz 4 tavuk.muğla da oturuyorum.

Yorum Gönder

Bu konuya yorum yaparak görüş öneri ve desteklerinizi ekleyebilirsiniz. Bizim için yorumlarınız önemli. Www.Zibrit.Com Ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder.

 
Support : Zibrit Tavugu | LİNK | Proudly powered by Blogger