'#Gold #Silver #Buff #Zibrit'

IRKI : Light Sussex cinsi tavuk

21 Aralık 2018 Cuma3yorum

Konu : Işık Sussex tavukları - Subject : Light Sussex Chicken 


Tavuklar arasında sade desenli bir cins olarak bilinen ''Light Sussex'' hem eti için hem yumurta verimi için beslenir. Bahçenize farklı bir imaj oluşturmak için kümes kurarak bu ilgiyi çekebilirsiniz. Kümesinizin içinde harika bir cins istiyorsanız Sussex ırkını tavsiye edebiliriz. Horozun dikkat çeken özellikleri arasında net şekilde ötüşü ve boyutları yer alır, kendinden emin şekilde duruşu sürüsünü etrafında toplama ve sahip çıkma güdüleri sayesinde izledikçe hoşlanacaksınız üstelik ailenizin günlük taze yumurta ihtiyacını kesintisiz bir şekilde karşılayacaktır.

Sussex Yumurta Civciv Tavuk ve Horoz Fiyatları için Tıklayın

Sussex tavukları çeşitleri : Light Sussex, Buff Sussex, Dark Sussex, Gold Sussex, Silver Sussex, speckled Sussex dir. 


Light Sussex cinsi tavuklar 

'Light sussex' genel özelliklerinden bahsedelim biraz, Sussex  İngiltere doğumludur burada Sussex ilinde geliştirilmiş ve beslenen tavuk türüdür. Bu cins tavuk yılda 320 adet yumurta verir geri kalan zaman içinde tüy değişiminde olacağından yumurta vermeyecektir fakat bu rakam en çok yumurta alınan sayıdır. Kilo olarak Light sussex horozu 4 ile 6 kilo arası gelir tavuk kilosu ise 2 ile 4 kilo arasında değişkenlik gösterir. Göz renkleri kırmızı bacak renkleri beyaz ve sarı bacak olarak 2 cins vardır. Tavuk ve horoz arasında renk desenlerinde fark yoktur Baştan aşağı siyah beyaz olarak boyun arasıdır gövde komple beyaz kuyruk kısmı siyahtır. Yılda 2 kez gurk düşebilir. Salma tavuk besleme için idealdir. Ticari olarak beslenebilir, yumurta sayısı fazla olduğu ve iri yumurtaya sahip bir ırktır.

Light Sussex Sevmek için 5 neden yazısını okudunuz mu ? Tıklayın.


Light Sussex ırkı cinsi tavuk ve horoz hakkında ki bilgi yazısını okudunuz. 

Eklememizi istediğiniz yazıları bize ulaşarak bildirebilirsiniz : Bize ulaşmak için sağ üstte  İrtibat linkini kontrol ediniz.

Yorumlarınız bizim için değerli yaşadığınız tecrübeleri bizimle paylaşabilir yorumlayabilirsiniz.

Diğer Tavuk Irkları Cinslerini Merak ediyorsanız altta ki linki takip edebilirsiniz.

( Tavuk Cinsleri Listesi )
SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM :

+ yorum + 3 yorum

Metin
19 Temmuz 2018 21:13

Benim kümesimde sadece Sussex cinsi tavuklar var. Susexler harika yumurta ve et tavukları bence renk olarakda beyaz olması güzel görünmelerine sebep bence tanıttığınız kadar renkli ve bir o kadar da heyecanlı bir canlı light SsuussseXXxx

21 Aralık 2018 03:16

Gerçekten mükemmel bir tavuk cinsi. Kümesi olanlar düşünmeli.

Light Sussex, binlerce yıl öncesine kadar izlenebilir ve Roma işgalcileri tarafından İngiltere'ye getirildiğine inanılabilir. 2007'de Greenfire çiftlikleri, bu güzel kuşu Coronation Sussex ile birlikte ABD'ye ithal etti ve kümes hayvancılığı endüstrisinde bir karışıklığa neden oldu.
Light Sussex, çift amaçlı bir cins olup, yumurta için kullanılabileceği anlamına gelir ve aynı zamanda harika bir et kuşudur. Çiftlikte hangi kuşların en iyi olduğunu bulmak bizi burada uzun sürmedi. Düşüncenin, sadece tavukları evcil hayvan olarak tutan bazı insanlara saldırgan olabileceğini biliyorum, ama gerçek şu ki, bir çiftlikte yaşıyoruz ve çoğu yarı horoz olan bir sürü tavuk yetiştiriyoruz, çoğu müşteri horoz istemiyor. tüm bu istenmeyen horozlarla ne yapıyorsun? Eh, iyi kullanmaya giderler. Kanatlı hayvanlarımızın tümü insanca yetiştirilir ve yemek için kullanılanlar insanca öldürülür.


Light Sussex, siyah kuyruklu, dantelli siyah yakalı ve sedefli bacaklı çok çarpıcı beyaz bir kuştur. Pembemsi kremalı yumurtanın iyi katmanlarıdır. Kanlı olacaklar, birkaç Sussex tavuğu burada çiftlikte civciv yetiştirdi ve harika anneler yaptılar. Piliçlerle bir tavuğu izlemekten daha iyi bir şey değil.

Onlar son derece arkadaş canlısı, meraklı, uysal bir kuş. Hayatın ilk haftasından itibaren bile, diğer ırklar kaçarken, brooder kutusunda elinize koşacak olan cins. Eminim bunlar bu cinsi yüzlerce yıldır sürdüren özelliklerdir. Kim hem iyi bir kuş hem de arkadaşça bir kuş istemez. Eğer bir tavuğa ihtiyacınız olursa, bu sizin için bir kuş, öte yandan horoz, iyi bir alarm saatine ihtiyacınız varsa, o sizin için olan kişi değildir. Horozlar da çok cana yakın ve uysal, çiftlikte sevdiğim fotoğraflardan biri, yakından yaklaşacaklar, kameraya bakacaklar ve kesinlikle korkmadan bana poz verecekler. Eğer arka bahçede mükemmel bir evcil hayvan arıyorsanız, bu çocuklar için de iyi olacak, Işık Sussex'ten daha uzak görünmüyor.

Yorum Gönder

Bu konuya yorum yaparak görüş öneri ve desteklerinizi ekleyebilirsiniz. Bizim için yorumlarınız önemli. Www.Zibrit.Com Ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder.

 
Support : Zibrit Tavugu | LİNK | Proudly powered by Blogger