'#Gold #Silver #Buff #Zibrit'

En Çok Zibrit Arayan İller

8 Temmuz 2018 Pazar1yorum


Bahçede ki kümeslerin en renkli tavuğu Zibrit aslında sayıları bir hayli azalmış canlıdır. Türkiye'de ki hobi olarak bahçelerinde tavuk besleyen kişilerin Zibrit ırkına ayrı bir yer ayırmışlardır. Öyle ki 'Zibrit' kelimesi alım ve satım için arama motorlarında bir çok kez aranıyor, bu aramaları kuluçkalık yumurta, civciv ve anaç aramalarına yer veriliyor. Bu yazımızda 'En Çok Zibrit Arayan İller' başlığıyla hangi illerin daha etkin olarak bu canlıya değer verdiğini ölçüyoruz.

İşte En Çok Zibrit Arayan iller 


1
100
2
68
3
44
4
36
5
31

Ankara
13
7
12

Türkiye kanatlı hobisinde Zibrit ırkına değer vererek kaybolmak üzere olan bu canlıyı gelecek yıllara taşıyor. Hatay ili başta olmak üzere bu parlak renkli desenli tavuklara bir hayli değer veriyor. Türkiye'de Doğu illerinde gelenekseldir canlı beslemek tavuk harici kuşlarla övünülebilinir. Adana hem kuş hemde tavuk besleme olasılığı 3 kişide 1 dir. Adana Zibrit ırkına önem veren 2nci ilimizdir yine kuş ve tavuk besleme oranı yüksek olan ilimiz Bursa kendine özgü tavuk ırkı olmasa da kuşları vardır. Bursa döneği, Bursa Alası gibi kuş ırkları Bursa'mızın değerleridir bunun yanı sıra Zibrit ırkına da değer veriyorlar. Sırasıyla İzmir, Antalya, Ankara, İstanbul olarak devam ediyor listemiz.
Zibrit.com'un amacı ırkın tanıtımını yaparak daha çok hobici arkadaşımıza ulaşmak bu küçük renkli eğlenceli canlıyı bir sonra ki nesillere ulaştırmak. Sosyal medya Facebook üzerinde ki grubumuzda paylaşımlarınızı yapabilirsiniz, bir sonra ki Zibrit makalesinde görüşmek üzere.


SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM :

+ yorum + 1 yorum

Mesut
8 Temmuz 2018 01:19

Tekirdağ neden yok bu listede mahallemde 3 kişi biz besliyoruz sadece ?

Yorum Gönder

Bu konuya yorum yaparak görüş öneri ve desteklerinizi ekleyebilirsiniz. Bizim için yorumlarınız önemli. Www.Zibrit.Com Ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder.

 
Support : Zibrit Tavugu | LİNK | Proudly powered by Blogger