'#Gold #Silver #Buff #Zibrit'

Bir Zibrit Gördüm Sanki

15 Temmuz 2018 Pazar2yorum

Konu : Cinsi Zibrit olan tavuklarla tanışma hikayesi

Başlık : Bir Zibrit Gördüm Sanki 

   Beton yığınlı mahalleler arasında bahçeli evleri olanlar ne şanslı. Bahçelere ekilen domates biber sebzeler çiçekler ve meyveler insan doğayı hatırlıyor. Birde bahçede beslenen hayvanlar varsa kedi köpek tavuk, bahçenizde oturduğunuz da kucağınıza gelen kediniz mır mır mır diye kendini sevdiriyorsa evinizi koruyan kollayan bir köpeğiniz bir dostunuz varsa, sabah ezanında öten horozunuz varsa ah ne şanslısınız. Bu bahsedilen yerler şehirlerde huzuru getiren ortamlar olarak anılıyor artık. 

Zibrit Besleme hikayeleri

   
   Eskilerde toplu yaşam öncesinde çoğu kişinin yaptığı işlerdi bunlar... Tavuk beslemek inek beslemek tarla yapmak sebze meyve ekmek, ah eskiler ah... Artık daire köşelerinde balkonlarda geçen hayatlar var. Beton yığınları arasında sıkıştık kaldık, çoğu evin bahçesi bile yok otopark ihtiyaçlarından bahçelere fırsat kalmıyor ki. 

   İşte tamda böyle bir ortam olan İstanbul'da bahçeli bir ev gördüm, dikkatimi çeken şey ise tam bir bahçe yapılı yani ekilmiş bahçede domates biber salatalıklar var üstüne bir de meyve agaçları erik, dut, ayva, elma, armut hayal gibi değil mi ? İçerisine öylece baktığım bahçede dikkatimi çeken birde işçiliği harika olan bir kümes vardı, kümes güzeldi güzel olmasına fakat içinde ki o küçücük tavuklara ne demeli ki ? Renkli mi renkli ufak tefek tavuklar hele o boyuyla kendinden büyük öten horoz ah ne tatlıydı. 

Amanın Bir Zibrit Gördüm Sanki 

Hobi olarak bende yumurta tavukları beslediğim için az çok tanıyorum tavukların çeşitlerini fakat bunların görselini canlı canlı görmek bir başka işte o anda '' Bir Zibrit Gördüm Sanki '' küçük bir sürü oluşturmuş bahçede gezinip tavuklarına ağalık yapıyor horozumuz. Bahçede benim dikkatimi çektiği kadar yoldan gelip geçenin de aşarı derecede dikkatini çeken bir cins olduğunu anladım Zibritlerin.  Yoldan geçenlerin 'Güvercin kadar Tavuk' yakıştırmasını yaptığı cinsler bunlar. Nadir ve narin bir ırk olan bu kanatlılar ne kadarda yakışmış bahçeye, Siyah beyaz , Sarı Siyah bem beyaz Zibritler... Eminim bu kanatlı sevdası ve bahçenin bakımı insanın bütün sinirini sitresini alır be dedim. İşte o anlarda bahçede gençten birisi vardı o da bana bakıyordu merhaba ettim tanıştık Zibritleri sordum ona nadir bulunan bir cins olduğunu söyledi az çok biliyordum da tekrar tekrar soruyorum bahçenin güzelliğini yakından görmek amacıyla. Bahçeye siz mi bakıyorsunuz diye sordum evet deyince şaşırdım san ki bir bahçevan orayla ilgileniyor gibiydi. İşlerden arta kalan zamanda bahçe ve tavuklara bakıyorum bu da bütün kötü enerjimi alıyor eve girmeden önce bahçeme kesinlikle girer burayla ilgilenir eve öyle rahatlamış girerim dedi. Vallahi bravo demeden edemedim. Huzurun doğada olduğunu nadir bilen insanlardansınız sizden adam olur diyesim geldi . Betonlar unutturdu bize nasıl olsa yaşamayı zamanla tekrardan yaşayacağız ümidiyle dedim hoşçakalmasını diledim ve ayrıldım oradan. Bu şekilde bahçe ve Zibrit tavuğu görmek beni mutlu etti. O günden sonra bende Zibrit besledim ve çok heyacamlı şimdide hikayemi Zibrit.com için paylaşıyorum nice Zibrit Severlere nice kanatlı besleyenlere... 


Zibrit Hikayeleri - WwW.ZibriT.CoM

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM :

+ yorum + 2 yorum

16 Temmuz 2018 15:44

Gerçekten bahçeli evde yaşamak lüks oldu.Bizim çocukluğumuzda ise Ankara'da bahçesi olmayan ev çok azdı.Biz,şimdiki çocuklara göre bu açıdan şanslı büyüdük...

19 Temmuz 2018 22:48

Bu devirde gerçekten bu şekilde evlerde büyüyüp organik yetişmek mesele...

Yorum Gönder

Bu konuya yorum yaparak görüş öneri ve desteklerinizi ekleyebilirsiniz. Bizim için yorumlarınız önemli. Www.Zibrit.Com Ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder.

 
Support : Zibrit Tavugu | LİNK | Proudly powered by Blogger