'#Gold #Silver #Buff #Zibrit'

Buff Zibrit Tavuk Tanıtım

30 Mayıs 2018 Çarşamba0 yorum

Egzotik bir tavuk türü 'Buff Zibrit' bahçelerin narin canlısı bu renk tonuyla genellikle hobi olarak horoz tavuk besleyip yetiştirenlerin dikkatini çekmekte. Zibrit tavuklarının genel özellikleri olarak ufak boylu yani cücede denilen minyatür grubun içinde olması şekil görünümüyle yelpaze şeklinde ki kuyruk yapısı düz ibikleri düşük kanatları ve öne doğru çıkan göğüsleri ilgiyi kendi üstüne çekmeyi başarıyor.
Buff Zibrit Tavuk görseli 

Buff Zibrit denilmesi renk tonuyla alakalı bir durumdur. Zibritler sadece renk çeşitleri ile farklılık gösteren boy grupları aynı belli türlerdendir. Boy ve yapı özellikleri aynı renk çeşitleri seçenekleri Buff haricinde tercihen Gold Zibrit , Silver Zibrit tavukları göz önündedir bazı renk çalışmaları daha vardır fakat en ilgi gören renkler bu üç gruptur.

Neden 'Buff Zibrit' tercih edilir. 

Buff Zibrit bahçe renkleriyle en uyumlu rengi içerir. Çimen renkleri yeşil arasında veya Meyve ağaçları yanlarında kahverengimsi sarı olan buff göze bir anda çarpar. Zibrit evcil olarak ilgi çekmeyi başaran bir kanatlı türü olarak gözlemleme merakını kendini izleterek giderecek olduğundan besleyen hobici ilgi odağı olacaktır. 

Buff Zibrit diğer renkler ile aynı özellikleri taşır yumurtadan anaç olana kadar aynıdır renk değiştiğinde sadece renk değişmiş olur geri bütün özellikler aynıdır. Üstteki resimde Zibritin kendisi gösterilmiştir. 

Buff Zibrit Sahibi +Emin  Özen - Edirne 


SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM :

Yorum Gönder

Bu konuya yorum yaparak görüş öneri ve desteklerinizi ekleyebilirsiniz. Bizim için yorumlarınız önemli. Www.Zibrit.Com Ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder.

 
Support : Zibrit Tavugu | LİNK | Proudly powered by Blogger