'#Gold #Silver #Buff #Zibrit'

Zibrit yumurtası kuluçka makinesine nasıl koyulur

18 Nisan 2018 Çarşamba1yorum

Zibrit Yumurtası Kuluçka Makinesine Nasıl koyulmalıdır 

Zibrit tavukları ender bulunan nadir hayvanlardır. Yumurta dönemine girdiği zaman haftada 3 yada 4 yumurta yapar. Zibrit tavukları üretimi için kuluçka makinesi ırkın devamı ve çeşitliliğinin arttırılması adına harika bir buluştur. Kanatlı besleyen hobici tavukçuların dikkat etmesi gereken bir kaç püf nokta vardır bu yazıda, Zibrit yumurtası üretmek ve Kuluçka makinesine nasıl koyulmalı yumurtasını yerleştireceğimiz Zibritin nasıl beslenmesine dikkat edeceğiz gibi sorulara cevap vereceğiz. 

Zibrit Tavuk yumurtası Kuluçka makinesine nasıl yerleştirilir. 

Konu Etiketi : Zibrit yumurtası kuluçka makinesine nasıl koyulur, Kuluçka makinesine Zibrit yumurtası nasıl dizilir, Kaç gün sonra Zibrit yumurtası kuluçka makinesine yerleştirilir, Zibrit Yumurtası Kuluçka makinesinden kaç günde çıkar


Zibrit yumurtası kuluçkaya hazırlamak için anaçların sağlıklı şekilde besleniyor olması doğacak civcive de etki eder. Çeşitli yemler ve vitamin takviyesi alan anaç Zibrit tavuk ve horozu güçlü ve hastalıksız olarak hayatına devam eder bu anaçlar bu şekilde beslenip kuluçka için alınacak yumurtanın da güçlü olmasına olanak tanır. İyi bir yumurta için sağlıklı beslenen anaçlar şart. Diğer bir konu yaşadıkları ortam, kümeslerinin hijyenik olması kronik hastalıkların yumurtalara aktarılmamasını sağlar ve yedikleri yem ve vitaminden daha yüksek oranda faydalanırlar bu nedenle hijyenik kümes olması gereken bir bakım. Alınan yumurtalar kuluçka makinesine girmeden önce biriktirilecekse bekletilen ortam temiz ve nem oranı sıcak soğuk dengeleri uygun olmalı, 15 günden fazla yumurtalar bekletilmemeli, steril bir ortam olmalı, oda sıcaklığı ve nem oranı yüksek olmayan bir yer gereklidir. Zibrit yumurtası kuluçka makinesine girmeden önce makinenin çalıştırılması sıcaklığa ulaşmış olması gereklidir. Makine temizlenip hijyenik bir şekilde olması gerekli, Makineye dizilecek yumurta kırık çatlak olmamalıdır, dizilecek olan yumurta sivri tarafı alta doğru dizilirse civciv içeride rahat hareket eder. kuluçka süresi 19 - 22 gündür. 18 gün sonra çıkıma alınmalıdır, Zibrit civcivleri kuluçka makinesinin içinde en fazla 2 gün beklemelidir. 

Zibrit yumurtası kuluçka makinesi süreci için sorular ve cevaplarımız için konu altında yorumlarda sorabilir paylaşabilirsiniz. Başka bir Zibrit makalesinde görüşmek üzere. SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM :

+ yorum + 1 yorum

8 Temmuz 2019 15:45

civcivleri kış aylarında kuluçka makinesinde bekletiyorum ama izmir çok sıcak hocam yinede bekletmelimiyiz.

Yorum Gönder

Bu konuya yorum yaparak görüş öneri ve desteklerinizi ekleyebilirsiniz. Bizim için yorumlarınız önemli. Www.Zibrit.Com Ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder.

 
Support : Zibrit Tavugu | LİNK | Proudly powered by Blogger