'#Gold #Silver #Buff #Zibrit'

Zibrit yumurtası

28 Eylül 2017 Perşembe0 yorum

Merhaba Zibrit sever hobici dostlarım bugün ki yazımız da Zibrit yumurtası ile alakalı bir yayın yapacağız. Zibritçi arkadaşlar iyi bilir yumurtayı fakat yeni kanatlı dünyasına girmiş Zibrit besleyecek arkadaşlara bilgi vereceğiz nedeni ise bir gün kuluçkalık yumurta alırda yalnış bir hayvan çıkımı yaşayıp kanatlı sevdasında bir hüzün yaşamasını istemiyoruz.

Zibrit yumurtası nasıl olur 

Zibrit Tavuk Horoz

Zibrit yumurtası renk olarak diğer yumurtalardan ayırt edilen bir renke sahiptir. Zibrit tavuğunun yumurtası beyazdır fakat diğer beyaz yumurtalardan fark edilir şeffaf bir beyazlığa sahiptir ve boyut olarak diğer yumurtalardan ayırt edilebilinir şekilde küçüktür ve dikey olarak olur geneli. 

Kuluçkalık Zibrit yumurtası 

Kuluçka için kullanılacak Zibrit yumurtaları için bir kaç özelliğe dikkat etmeniz gerekmektedir. Zibritler haftada 2 yada 3 yumurta yaparlar bu yüzden tazelik oranını koruyabilen kişilerden satın alınmalıdır. Yani genellikle kuluçkalık yumurtaları filo halinde bu kanatlıyı besleyenlerden satın almanızı tavsiye ederim. Bu sebeple taze kuluçkalık yumurtalar ister makinede isterseniz gurka yatan bir Zibrit ile civciv aşamasına geçebilirsiniz. 
SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM :

Yorum Gönder

Bu konuya yorum yaparak görüş öneri ve desteklerinizi ekleyebilirsiniz. Bizim için yorumlarınız önemli. Www.Zibrit.Com Ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder.

 
Support : Zibrit Tavugu | LİNK | Proudly powered by Blogger