'#Gold #Silver #Buff #Zibrit'

IRKI : Light Sussex cinsi tavuk

13 Temmuz 2018 Cuma1yorum

Konu : Işık Sussex tavukları - Subject : Light Sussex Chicken 


Tavuklar arasında sade desenli bir cins olarak bilinen ''Light Sussex'' hem eti için hem yumurta verimi için beslenir. Bahçenize farklı bir imaj oluşturmak için kümes kurarak bu ilgiyi çekebilirsiniz. Kümesinizin içinde harika bir cins istiyorsanız Sussex ırkını tavsiye edebiliriz. Horozun dikkat çeken özellikleri arasında net şekilde ötüşü ve boyutları yer alır, kendinden emin şekilde duruşu sürüsünü etrafında toplama ve sahip çıkma güdüleri sayesinde izledikçe hoşlanacaksınız üstelik ailenizin günlük taze yumurta ihtiyacını kesintisiz bir şekilde karşılayacaktır. 

Sussex tavukları çeşitleri : Light Sussex, Buff Sussex, Dark Sussex, Gold Sussex, Silver Sussex, speckled Sussex dir. 


Light Sussex cinsi tavuklar 

'Light sussex' genel özelliklerinden bahsedelim biraz, Sussex  İngiltere doğumludur burada Sussex ilinde geliştirilmiş ve beslenen tavuk türüdür. Bu cins tavuk yılda 320 adet yumurta verir geri kalan zaman içinde tüy değişiminde olacağından yumurta vermeyecektir fakat bu rakam en çok yumurta alınan sayıdır. Kilo olarak Light sussex horozu 4 ile 6 kilo arası gelir tavuk kilosu ise 2 ile 4 kilo arasında değişkenlik gösterir. Göz renkleri kırmızı bacak renkleri beyaz ve sarı bacak olarak 2 cins vardır. Tavuk ve horoz arasında renk desenlerinde fark yoktur Baştan aşağı siyah beyaz olarak boyun arasıdır gövde komple beyaz kuyruk kısmı siyahtır. Yılda 2 kez gurk düşebilir. Salma tavuk besleme için idealdir. Ticari olarak beslenebilir, yumurta sayısı fazla olduğu ve iri yumurtaya sahip bir ırktır.Light Sussex ırkı cinsi tavuk ve horoz hakkında ki bilgi yazısını okudunuz. 

Eklememizi istediğiniz yazıları bize ulaşarak bildirebilirsiniz : Bize ulaşmak için sağ üstte  İrtibat linkini kontrol ediniz.

Yorumlarınız bizim için değerli yaşadığınız tecrübeleri bizimle paylaşabilir yorumlayabilirsiniz.

Diğer Tavuk Irkları Cinslerini Merak ediyorsanız altta ki linki takip edebilirsiniz.

( Tavuk Cinsleri Listesi )SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM :

+ yorum + 1 yorum

Metin
19 Temmuz 2018 21:13

Benim kümesimde sadece Sussex cinsi tavuklar var. Susexler harika yumurta ve et tavukları bence renk olarakda beyaz olması güzel görünmelerine sebep bence tanıttığınız kadar renkli ve bir o kadar da heyecanlı bir canlı light SsuussseXXxx

Yorum Gönder

Bu konuya yorum yaparak görüş öneri ve desteklerinizi ekleyebilirsiniz. Bizim için yorumlarınız önemli. Www.Zibrit.Com Ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder.

 
Support : Zibrit Tavugu | LİNK | Proudly powered by Blogger